teen patti game se paise kaise kamay

Antingen stödjer din webbläsare inte javascript, eller är javascript inaktiverat. Denna webbplats fungerar bäst om.

INSTITUTIONEN FÖR INGENJÖRSVETENSKAP

Institutionsledning

Avdelningen för matematik, data- och lantmäteriteknik

Avdelningen för industriell ekonomi, elektro- och maskinteknik

Avdelningen för produktionssystem

Avdelningen för avverkande och additiva tillverkningsprocesser

Avdelningen för svetsteknologi

Nämnder, råd mm

Institutionsnämnd
Institutionsnämnden (IN) är en kollegial nämnd som har det övergripande ansvaret för kvalitet i utbildning och forskning på institutionen. Ansvaret utövas i dialog med institutionsledning och Forsknings- och utbildningsnämnden (FUN).

Programråd
Programråd är ett råd för varje inrättat utbildningsprogram med en programansvarig/programrådsordförande. Ett antal programråd finns för beredning av utbildning till stöd för prefekt samt Forsknings- och utbildingsnämnden (FUN).

Programansvariga

Tekniskt basår campus - Elise Glimsten
Teknikst basår distans - Michael Pieslinger

Nätverksteknik med IT-säkerhet - Kim Carlsson
Högskoletekniker, elkraft - Torbjörn Hernvall

Elektroingenjör - elkraft och hållbara elsystem - Nour Almardoud
Elektroingenjör - elektriska fordon - Boel Ekergård
Lantmäteriingenjör - Majid Abrehdary
Maskiningenjör - Asun Valiente
Internationell maskiningenjör - Asun Valiente
Industriell ekonomi - Ulf Hulling
Dataingenjör- programmering och nätverksteknik - Annabella Loconsole

Magister i Robotik och automation- Anders Appelgren
Master i Robotik och automation - Anders Appelgren
Magister i Elfordonsteknik - Boel Ekergård
Magister i tillverkningsteknik - Mahdi Eynian
Magister i cybersäkerhet - Fatiha Djebbar
Magister i datavetenskap med inriktning mot autonoma fordon - Thomas Pederson
Master i tillverkningsteknik - Chamara Kumara
Master i additiv tillverkning i metall - Magnus Neikter
Master i produktionsledning - Ulf Hulling
Master i AI och automation - Morgan Nilsen

Övrigt

Internationell koordinator
Mohit Gupta

Kontaktperson Co-op
Camilla Martinsson

Ansvarig för kvalitetsarbetet vid institutionen
Elise Glimsten

Fackliga representanter
Henrik Johansson, SACO-S
Victoria Sjöstedt, OFR

Skyddsombud
Andreas Gustafsson

Senast uppdaterad av Lena Gustafsson
Kontakta webbredaktionen om något inte fungerar på webbplatsen